https://www.beletry.sk/google/export/products.xml

Slovenské ľudové rozprávky

Kód: 9788074515507
Tip
Neohodnotené
€19,99 –20 %
Slovenské ľudové rozprávky
€19,99 –20 % €15,99
Skladom (>5 ks)

Autor: Pavol Dobšinský

 

Po úspešnej knihe Pavol Dobšinský - Najkrajšie slovenské rozprávky vám Ottovo nakladateľstvo ponúka ďalšie zaujímavé a pútavé čítanie.

Detailné informácie

Doručenie zdarma
Doručenie zdarma
Pri nákupe nad 39€ v rámci Slovenska
Online podpora 8:00 - 16:00
Online podpora 8:00 - 16:00
Ak máte otázky, alebo problémy kontaktujte nás
Vrátenie tovaru
Vrátenie tovaru
Tovar môžete vrátiť do 14 dní

Podrobný popis

Kniha Pavol Dobšinský - Slovenské ľudové rozprávky obsahuje 76 rozprávok, ktoré zozbieral a zapísal tento vzácny muž. Pavol Dobšinský sa popri práci evanjelického kňaza, gymnaziálneho učiteľa a vydavateľa celý svoj život zaoberal spisovaním, vydávaním a komentovaním rozprávok. Pochádzajú z najrôznejších regiónov Slovenska a viaceré z nich zaznamenal v príslušnom nárečí. My vám ich prinášame prerozprávané do zrozumiteľnej podoby, príťažlivej pre dnešného čitateľa, pričom sme zachovali typický Dobšinského štýl rozprávania.

Každá rozprávka je obohatená nádhernými, pôvodnými ilustráciami výnimočného slovenského maliara Martina Benku. V závere knihy nájdete slovníček ľudových výrazov, ako aj doslov, ktorý napísala odborníčka na dielo Pavla Dobšinského Mgr. Jana Pácalová, PhD. z Ústavu slovenskej literatúry SAV. Tu sa dozviete, prečo sú rozprávky také, aké sú - zábavné aj komické, dobrodružné aj romantické, strašidelné a neraz veru aj hororové. Ako sa z pôvodne "deťom neprístupných" príbehov pre dospelých stali ľudové rozprávky, ktoré sa doteraz tešia obľube všetkých generácií čitateľov a zaslúžene patria do zlatého fondu slovenskej literatúry.

 

Rok vydania: 2016  ISBN: 9788074515507  Rozmer: 215×300 mm  Počet strán: 480  

Väzba: pevná  Jazyk: slovenčina   Vydal: ottovo nakladateľstvo   Kategória: detské knihy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: