https://www.beletry.sk/google/export/products.xml

Odvodový bonus

Kód: 9788096937812
Neohodnotené
Značka: trend visual
€13,24 –62 %
Odvodový bonus
€13,24 –62 % €5
Skladom (>5 ks)

Autor: Richard Sulík

 

Zavedenie jediného odvodu a jedinej sociálnej dávky je lákavé, ale politici sa ho boja. Systém sociálneho zabezpečenia, ktorý sa uplatňuje aj na Slovensku, je pritom postavený na prežitých a neudržateľných princípoch spred zhruba 120 rokov. Slovensko má pritom najlepšie predpoklady stať sa prvou krajinou na svete, ktorá si dá do poriadku dane, odvody, dôchodky, sociálne dávky aj nízke mzdy.

Detailné informácie

Doručenie zdarma
Doručenie zdarma
Pri nákupe nad 39€ v rámci Slovenska
Online podpora 8:00 - 16:00
Online podpora 8:00 - 16:00
Ak máte otázky, alebo problémy kontaktujte nás
Vrátenie tovaru
Vrátenie tovaru
Tovar môžete vrátiť do 14 dní

Podrobný popis

Ako dospieť k takémuto odvážnemu tvrdeniu približuje autor – člen kolégia ministra financií SR a poradca ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny SR – v publikácii, ktorá je návodom, výkladom aj literatúrou faktu, sledujúcou strastiplnú cestu presadzovania zaujímavej myšlienky. Myšlienky, ktorú ešte nikto nerealizoval a ktorej sa preto politici majú obavy chopiť.
Autor sa netají, že pri svojom návrhu reformy sociálneho systému sa inšpiroval teóriou nositeľa Nobelovej ceny Miltona Friedmana. Jeho predstava jednotného odvodu a jednotnej sociálnej dávky je veľmi elegantná – ľudia nebudú behať po úradoch s papiermi, všetci dostanú jednu sociálnu dávku a z vyšších príjmov, ktoré nám ostanú, si sami určíme, aký nadštandard si doplatíme – či doplnkové dôchodkové poistenie, doplnkové zdravotné poistenie či poistenie v nezamestnanosti.
Ide však o taký príliš zásadný zásah do tradičného ponímania finančného vzťahu medzi občanom a štátom, že nikto z politikov sa ho nikde na svete nesnažil presadzovať.
Model, ktorý autor knihy predkladá, predstavuje podľa odborníkov aj zástupcov veľkých zamestnávateľských firiem koncepčnú, konzistentnú a najmä reálnu alternatívu súčasnej nekoncepčnej a protirečivej sociálnej politiky, ktorú autor nielen teoreticky dobre argumentuje, ale aj faktograficky dopĺňa.
Navyše čitateľovi ponúka rozpracovanú predstavu o jeho zavádzaní do praxe. Navrhovaný systém pritom rozumným spôsobom vymedzuje sociálnu solidaritu, čím vytvára priestor na atraktívne zmiernenie daňovo-odvodového zaťaženia, a to bez toho, aby to destabilizovalo verejné financie.
Súčasťou publikácie je aj CD, na ktorom je okrem kompletného znenia knihy vo formáte pdf aj veľa zaujímavých dokumentov.

 

Príloha: CD  Rok vydania: 2006  ISBN: 8096937812  Rozmer: 177×245 mm  Počet strán: 240  Väzba: pevná  Jazyk: slovenčina

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: